ÚRADNÉ HODINY

Úradné hodiny na našej škole sú od 12:30 do 14:00.

Ďakujeme, že ich rešpektujete.

PROFIL ŠKOLY

Súkromná základná škola pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou so sídlom Na Hôrke 30 v Nitre poskytuje vzdelávanie žiakom s narušenou komunikačnou schopnosťou a so špecifickými poruchami učenia  od  1. septembra 2004.

Školu navštevujú žiaci od prípravného po deviaty ročník, podľa individuálnej potreby. Noví žiaci sú prijímaní aj v priebehu celého roka. Obsah vzdelávania je rovnaký ako na bežnej základnej škole, pričom je obohatený o vyučovací predmet ILI (individuálna logopedická intervencia). So žiakmi okrem logopedičky pracuje kolektív špeciálnych pedagógov, ktorí sa zameriavajú na individuálne potreby jednotlivých žiakov. Škola využíva pri vyučovaní moderné informačné a  komunikačné technológie, žiakom je k dispozícii školský klub, kde majú možnosť rozvíjať svoje zručnosti, kreativitu a pohybovú aktivitu. V našej škole sa snažíme vytvoriť bezpečné miesto, kde v priateľskej atmosfére s dôrazom  na vzájomný rešpekt a toleranciu  vychovávane samostatných a sebavedomých žiakov.

VEDENIE ŠKOLY

Riaditeľka školy:   PaedDr. Ľudmila Držiková

Zástupkyňa školy:   Mgr. Mária Chalusová

Výchovná poradkyňa:   Mgr. Žaneta Žáková

VÝCHOVNÝ PORADCA

Mgr. Žaneta Žáková

Konzultačné hodiny: Streda 13:00 - 14:30

Email: vychovnyporadca@logoskola.sk

Činnosť:

• poradenská činnosť - poradenstvo v otázkach výchovy a vzdelávania, profesijnej orienácie a v oblasti prevencie delikventného a problémového vývinu detí a mládeže,
  • konzultačná činnosť - zameraná na poskytovanie konzultácií žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov a poskytovanie informácií o formách štúdia na stredných  školách a možnostiach voľby povolania,
  • koordinačná činnosť - zameraná na prepojenie školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a mládež a poskytovanie metodickej pomoci pedagogickým zamestnancom.

Stránky, o ktorých by ste mali vedieť

PROJEKTY A AKCIE ŠKOLY

ŠPORT A ZDRAVIE:

Korčuliarsky výcvik

Vianočný  floorballový turnaj

Výstup na Zobor

Európsky týždeň športu

Zdravý životný štýl

Cesta za zdravím - projekt

Viem čo zjem

VZDELANIE A OSOBNOSTNÝ ROZVOJ:

English ONE - Moderné vzdelávacie materiály na výučbu angličtiny na ZŠ